Ogrzewanie podłogowe

Bezpieczne ogrzewanie podłogowe pod parkietem

Drewno jest materiałem higroskopijnym a więc reagującym na zmiany wilgotności oraz temperatury...

Czytaj więcej

Planowanie

Jak przy układaniu każdego rodzaju podłogi najważniejszy jest projekt, który określa charakter pomieszczenia, w którym będzie instalowane ogrzewanie oraz podłoga...

Czytaj więcej

Przygotowanie podłoża

Obojętnie, czy podłoga będzie układana w nowym, czy w remontowanym domu, najpierw trzeba zadbać o przygotowanie podłoża pod ogrzewanie...

Czytaj więcej

Jakie drewno?

Nie każdy rodzaj parkietu jest odpowiedni na tak uzbrojone podłoże...

Czytaj więcej

Jaki parkiet?

Drewno lite na ogrzewaniu podłogowym nie spełnia swojego zadania gdyż stwarza zbyt duży opór cieplny co obniża skuteczność i ekonomiczność ogrzewania.

Czytaj więcej

Kleić czy nie?

Parkiet można położyć jako podłogę pływającą a więc bez kleju lub klepki przykleić do podłoża...

Czytaj więcej

Prace wykończeniowe

Najczęściej zalecaną metodą wykończenia parkietu na ogrzewaniu podłogowym jest olejowanie i woskowanie...

Czytaj więcej

Użytkowanie

Użytkowanie takiej podłogi wymaga pewnego wyczucia. Należy pamiętać, by ogrzewanie podłogowe włączać stopniowo, unikać gwałtownych skoków temperatury...

Czytaj więcej

Drewniana podłoga i jej pielęgnacja

Drewniana podłoga wymaga odpowiedniej i przede wszystkim regularnej pielęgnacji. Takie podłogi pasują zarówno do nowoczesnych aranżacji, jak i do bardziej klasycznych wystrojów. Pięknie wyglądają, przez co nadają wnętrzu eleganckiego charakteru, a także ocieplają pomieszczenie. Oczywiście wszystko to pod warunkiem, że są zadbane.
Należy pamiętać o kilku zasadach:

Unikaj nadmiaru wody

Do mycia drewnianej podłogi nie można używać zbyt dużej ilości wody. Długotrwały kontakt z nią (ale też innymi płynami pozostawionymi na jej powierzchni) może zniszczyć deski, powodując ich zmatowienie, odkształcenia lub odwarstwianie lakieru. Dlatego do mycia nie należy używać sznurkowych mopów lub innych materiałów, które pozostawiają wodę. Zdecydowanie lepszy będzie płaski mop, który chłonie jej mniej i który łatwiej wycisnąć. A najlepiej jeśli po umyciu podłogi dokładnie wypolerujemy ją do sucha.

Chroń podłogę przed zarysowaniami

Aby parkiet cały czas był jak nowy, należy dbać o to, aby go nie zarysować. Meble, które często przesuwamy trzeba podkleić filcowymi podkładkami, a domowników wyposażyć w obuwie o miękkiej podeszwie.
W trosce o lakier trzeba często odkurzać i zamiatać podłogę, aby piasek nie spowodował zarysowań. Warto też kupić wycieraczki, które przechwycą część zanieczyszczeń zanim wniesiemy je do mieszkania.
Niestety niekorzystnie na stan naszej podłogi mogą wpływać także biegające po mieszkaniu zwierzaki. Dlatego tak ważne jest, aby regularnie skracać im pazury.

Używaj odpowiednich środków

W ogólnej kategorii „drewniana podłoga” kryje się wiele rodzajów drewna i jego wykończenia, jak lakiery i oleje. Dlatego zawsze należy odpowiednio do nich dobrać środki pielęgnacji – na sklepowych półkach znajdziemy szeroki wybór różnych płynów. Nie jest wskazane, aby sięgać po uniwersalne środki czyszczące, ponieważ mogą one zawierać substancje szkodliwe dla drewna. Warto natomiast zaopatrzyć się w środki oparte na woskach i polimerach. Usprawnią one codzienną pielęgnację podłogi, a jednocześnie będą chroniły ją przed szarzeniem.
Należy też zwrócić uwagę na środki polecane przez producenta lakieru czy oleju jaki zastosowaliśmy na nasze podłogi – ich działanie pozwoli wytworzyć warstwę ochronną.

Jak odpowiednio dbać o parkiet, czyli czyszczenie, konserwacja i cyklinowanie

Budując dom lub remontując mieszkanie bardzo często wybieramy parkiet. W ostatnich latach stał się on najbardziej popularnym materiałem podłogowym, w związku z czym na rynku pojawia się wiele jego rodzajów. Usługi parkieciarskie z których można obecnie skorzystać to już nie tylko ich układanie, ale także renowacja, czyli między innymi cyklinowanie.

Czyszczenie lakierowanego parkietu

Dwie najbardziej istotne zasady czyszczenia to czyszczenie na sucho i na mokro. Te pierwsze to po prostu regularne i uważne odkurzanie. Prosty zabieg, którego nie można przecenić. Bowiem nic nie robi naszej podłodze lepiej niż pozbywanie się z niej wszelkich zanieczyszczeń.

Czyszczenie na mokro powinno być wykonywane niezwykle starannie. Podłoga drewniana nie może być bowiem mokra, dlatego myjąc ją należy dokładnie wyciskać szmatkę lub mopa. Niestety niektóre gatunki drewna bardzo źle reagują na wilgoć,a należą do nich np. drewno klonowe oraz bukowe. Odpowiednio pielęgnowane parkiety Kraków stają się wielka ozdobą naszych domów.

Te dwa proste zabiegi wykonywane regularnie zapewniają dobry wygląd parkietu przez długie lata. Przy systematycznej pielęgnacji nasza podłoga zachowa dobry wygląd, a zabiegi typu cyklinowanie Kraków mogą okazać się zbędne.

Konserwacja podłogi drewnianej

Z czasem parkiety Kraków stają się matowe i tracą swój początkowy blask. Produkt, którego użyjemy do odświeżenia wyglądu podłogi musi być jednak dobrany odpowiednio do gatunku drewna. Najlepszym działaniem wykazują się produkty odświeżające, które charakteryzują się długotrwałym efektem. Jeśli nasza podłoga jest bardzo matowa, a na dodatek porysowana to taki produkt zadziała na nią najlepiej. Należy jednak pamiętać o tym, by nakładać go w małych ilościach, dokładnie rozprowadzać i rozcierać oraz by zawsze używać szmatki z bawełny. Taki zabieg konserwacyjny zaleca się wykonywać przynajmniej raz w roku, idealnie nawet 2 lub trzy razy. Świetnie zajmie się tego typu konserwacją profesjonalny parkieciarz – Kraków pełen jest świetnych fachowców.

Cyklinowanie, czyli ratunek dla naszych podłóg

Dbając o wygląd podłóg często skupiamy się jedynie na ich początkowym wyglądzie, zapominając o tym, że o drewno należy dbać regularnie. Cyklinowanie Kraków zna od podszewki. Jest to proces pielęgnacyjny, który polega na szlifowaniu wierzchniej warstwy podłogi za pomocą cykliniarki. Proces ten jest niezbędny tym parkietom, które były niedostatecznie pielęgnowane, oczywiście za pomocą specjalnych środków, ale także starszym podłogom, bowiem zaleca się wykonywanie tego zabiegu co kilka lat, by odświeżyć i poprawić wygląd podłóg. Intensywność cyklinowania zależy od rodzaju i trwałości zniszczeń podłogi. Im one mniejsze, tym mniej takich zabiegów jest zalecanych. Warto jednak poddać swój parkiet cyklinowaniu raz na kilka lat w ramach intensywnej pielęgnacji. Każdy parkieciarz Kraków zaleci bowiem wykonywanie go przynajmniej raz na kilka lat.

Cyklinowanie mogą jednak wykonywać tylko doświadczeni parkieciarze. Rodzaj prowadzenia maszyny ma bowiem ogromne znaczenie.

Najbardziej istotne zasady cyklinowania to:

 • odpowiednie dobranie kierunków cyklinowania, bowiem to od nich uzależniony jest efekt końcowy,
 • istotna jest kondycja samej cykliniarki,
 • cyklinowanie polega także na wykorzystaniu różnego rodzaju papierów ściernych i ich odpowiedni dobór ma również duże znaczenie.
 • Parkiet – trwałość na lata

  Jeśli będziemy dbać o parkiet odpowiednio systematycznie, a także pamiętać o dodatkowych zabiegach, które uwypuklają jego naturalne walory, to posłuży nam on przez długie lata. Pamiętajmy jednak o czyszczeniu, renowacji i konserwacji drewnianej podłogi. Korzystajmy także z porad fachowców, ponieważ rodzajów parkietu jest wiele, a każdy z nich wymaga innej, dobrze dopasowanej dbałości. Profesjonalne usługi parkieciarskie zapewnią nam trwałość i dobry wygląd podłogi.

  Dokładne cyklinowanie parkietów Kraków

  Jeżeli Państwa podłoga po wielu latach użytkowania nie wygląda już tak dobrze, jak sprzed kilku lat wymagana jest renowacja podłogi lub nawet jej wymiana. Nasi pracownicy ocenią obecny stan podłogi oraz przygotują plan działania tak, aby klient był zadowolony a wnętrze pomieszczenia odnowione. Swoje usługi oferujemy osobom prywatnym jak i firmom. Przyjmujemy nawet najbardziej wymagające zlecenia na terenie Krakowa. Nie tylko zajmujemy się renowacją oraz montażem parkietów. Często klienci potrzebują porady, który z odcieni parkietów będzie pasował do wnętrza. Od ponad 40 lat radzimy naszym klientom, jaki produkt będzie spełniał jego oczekiwania, czyli jaki materiał będzie najbardziej wytrzymały oraz pasujący do wystroju.

  Formularz kontaktowy
  Parkiety Kurdziel

  ul. Kapelanka 2A, 30-347 Kraków

  (12) 266 96 16

  601 66 96 16

  601 66 96 15

  info@kurdziel.pl

  © 2016 dobreparkiety.pl - cyklinowanie podłóg Kraków, dobre parkiety Kraków, renowacja podłóg drewnianych Kraków | by interaktywni24.pl